Russian (CIS)Ukrainian (UA)

ExpertTepla

Поради по вибору каміну

Як вибрати камін? Якому типу віддати перевагу? Як розрахувати потужність і як найбільш вдало розташувати камін в житловій зоні? Це перші питання, на які любителі камінного тепла повинні отримати швидкі та кваліфіковані відповіді. І ми із задоволенням допоможемо в цьому нашим потенційним покупцям.

Дров'яний чи електричний КАМІН?
Відповідь на це питання напряму зв'язаний з житловою зоною. Якщо у Ваші найближчі плани входить будівництво великого заміського будинку або Ви живете в просторій міській квартирі на останньому чи передостанньому поверхах житлового будинку, то можна подумати про повноцінний камін, працюючий на дровах. Відразу обмовимося, що перш ніж купувати або замовляти камін, Ви повинні ознайомитися з міськими або муніципальними протипожежними правилами установки печей і камінів та, якщо вони не суперечать Вашим бажанням мати красивий опалювальний прилад в своєму будинку, то можна сміливо вибирати вподобану камінну модель. Слід також сказати, що вимоги, що пред'являються до установки електрокамінів, значно м'якше, ніж до печей або камінів, працюючим на дровах. Тому, якщо поставити дров'яний камін у Вашому будинку неможливо, то слід придивитися саме до електричних камінів, пропонований асортимент товарів даної категорії дуже широкий. На нашому сайті представлені тільки моделі «справжніх» камінів і печей.
Габаритній КАМІН чи мініатюрна піч-КАМІН?
Якщо приміщення для каміна задовольняє протипожежним вимогам, то можна вибирати камінну модель серед основних типів камінів, до яких відносяться вбудовані, острівні (окремостоячі) і пристінні. Перший камінний тип - вбудовані каміни потрібно монтувати на етапі будівництва будинку, тому про їх вибір необхідно подбати заздалегідь. Решта типів можуть бути поставлені в уже зведених будівлях, головне, щоб несуча здатність підлоги  витримувала вагу каміна - в іншому випадку доведеться зміцнювати фундамент. Вищесказане відноситься до великогабаритним камінів, встановлюваним в приміщеннях великого об'єму. Існує клас камінів, до яких ці вимоги мають відношення в невеликому ступені - це печі каміни - одне з найпопулярніших камінних напрямків. Печі-каміни, завдяки відносній легкості і скромним габаритним розмірам, можна поставити навіть у невеликі приміщення. Опалювальна здатність цих мініатюрних пічних моделей досить висока і з їх допомогою можна опалювати великі житлові зони.
ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНІ КАМІННІ ТОПКИ І ВСТАВКИ?
Камінні топки і камінні вставки (інсерти) звичайно потрібні покупцеві тоді, коли він збирається робити монтаж, наприклад, вбудованого каміна самостійно або якщо заводський камінний комплект, що поєднує топкову камеру і облицювання, покупця не влаштовує і він планує підібрати облицювання окремо.
Камінні вставки (інсерти) також необхідні якщо потужність вже наявної печі не влаштовує власника або прийнято рішення провести модернізацію старої печі, зробивши її більш сучасною.
ЯК РОЗРАХУВАТИ ПОТУЖНІСТЬ КАМІНУ?
Потужність каміну вказується в технічній Інструкції вироба і вимірюється в кіловатах (кВт). Для того щоб розрахувати необхідну потужність, потрібно врахувати кілька параметрів, найважливіший з яких - обсяг опалювального приміщення.
Другий важливий чинник - ступінь теплоізолірованності опалювальної зони - якщо будинок або квартира недостатньо утеплені, то потужність каміна необхідно брати з запасом. Слід враховувати також зовнішню температуру повітря і наявність додаткових джерел тепла, наприклад, центрального опалення.
НАВІЩО ПОТРІБНА СИСТЕМА ПОДВІЙНОГО допалювання?
Система подвійного допалювання - неодмінна технічна складова практично всіх сучасних камінів, дозволяє різко підвищити ефективність каміна або печі. Ця система заснована на поділі первинного повітряного потоку, що йде в топкову камеру з приміщення. Перша частина проходить прямо в топку і бере участь в процесі горіння, а друга, проходячи між подвійними стінками топки і нагріваючись, приносить в неї додатковий кисень, дозволяючи спалювати незгорілі залишки камінного палива. Це подовжує процес горіння, значно економить паливо, підвищує ККД і дозволяє викидати а атмосферу меншу кількість шкідливих речовин. Тому при виборі каміна або камінної топки, звертайте особливу увагу на наявність системи подвійного допалювання, і те, що облицювання внутрішніх стінок камери згоряння оюлаштовані додатковими чавунними пластинами ще не означає, що камін оснащений цією технологією.
Облицювання камінів: чавун, кахель або талькохлорид?
При виборі облицювання каміну слід враховувати властивості матеріалу, з якого він виготовлений. Чавун - міцний і практично вічний матеріал, з високим коефіцієнтом теплопровідності λ = 62,8 Вт / м ° C, що дозволяє йому в 1,5 рази швидше стальних печей передавати тепло, тому такі печі особливо рекомендовані для опалення дач. Крім того, коефіцієнт теплового випромінювання (ступінь чорноти) чавуну близька до одиниці, тому чавунні печі віддають на 70% більше тепла, ніж сталеві печі. Завдяки цим якостям, досить півгодини, щоб чавунна піч зігріла вистужену протягом тижня кімнату.
Облицювання талькохлорид особливо підходить для будинків постійного проживання. Унікальна теплоакумулююча здатність (0,98 кДж / кг ° C) цього природного каменю дозволяє підтримувати комфортну температуру в будинку всю ніч, без додаткової розпалювання печі. Рекомендований талькохлорід і для облицювання печей в саунах.
Печі, облицьовані традиційним кахлем, також підходять для постійного опалення будинку. Завдяки високим теплонакопичувальним характеристикам, достатньо двох закладок палива, щоб протягом дня приміщення було прогріте. Крім того, кахель дає інфрачервоне тепло, нагріває не тільки повітря, але і всі предмети в кімнаті, які, в свою чергу, також випромінюють тепло. Це дозволяє кахляним печам прогрівати приміщення рівномірно, без пересушування повітря і утворення в ньому дрібних суспензій пилу - тому такі печі особливо рекомендовані людям, що страждають астмою.
КУТОВИЙ АБО пристінний КАМІН?
При виборі каміна, слід враховувати не тільки потужність печі, але і габарити, а також тип камінної моделі (кутовий, пристінний і окремостоячий). Кутові каміни більш компактні і займають в приміщенні не використовувану «мертву» зону кута, більш кращі для невеликих приміщень, ніж пристінні або окремостоячі каміни.
ВАРИЛЬНІ ПЕЧІ = КАМІН + духовка
Варильні печі - це об'єднання опалювальних і варильних функцій каміна, тому камінні моделі такого типу особливо підходять для заміських будинків і дач, оскільки дозволяють мінімізувати залежність кухонного обладнання від електричних або газових мереж.
ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБЕН КАМІН з теплообмінником?
Опалення суміжний приміщень може проводитися за допомогою і печей з вбудованим теплообмінником, приєднаних до системи радіаторів. Вода, проходячи через змійовик, розташований біля розжареної топки, нагрівається і потрапляє в батареї, віддаючи їм накопичене тепло. Альтернатива такому виду опалення - монтаж ще одного каміна в суміжному приміщенні, але це досить витратний проект, тому найбільш економічний варіант - печі з теплообмінником.
ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ
Якщо Ви вже купили камін, то не забудьте, що таке складне опалювальне обладнання, яке працює на горючих матеріалах, вимагає суворого виконання вимог пожежної безпеки, тому краще довірити монтаж каміна кваліфікованим фахівцям. Під час експлуатації каміна дотримуйте нескладні правила - топіть камін тільки сухим паливом, закривайте топкові дверцята під час роботи каміна і в разі екстреної ситуації (пожежа у димарі) не заливайте камін водою - це може призвести до парового вибуху. Можна скористатися тільки порошковим вогнегасником, закривши всі повітряні регулятори і негайно викликати пожежну службу.